Pozycjonowanie

Pozycjonowanie jest długotrwałym procesem składającym się z kilku etapów. Celem pozycjonowania jest zdobycie jak najwyższych pozycji w rankingach wyszukiwarek na wybrane słowa kluczowe.  Firma Google określa wytyczne odnośnie zasad jakie powinny być przestrzegane podczas procesu tworzenia strony internetowej.  Wytyczne firmy Google traktowane przez większość firm zajmujących się pozycjonowaniem traktowane są jako podstawę działalności. Niemniej nie stanowią gwarancji osiągnięcia wysokich pozycji. W tym kontekście możemy mówić, że nie istnieje realnie możliwość wypromowania strony www zgodnie ze wskazówkami Google.

Firmy SEO stosują wiele technik  prowadzących do osiągnięcia wysokich pozycji swoich klientów:

Techniki White hat SEO uważane są  za bezpieczne dla serwisu docelowego i uwzględniają wskazówki przekazywane przez firmę Google. Niemniej część działań w ramach White SEO nie jest zgodna z wytycznymi ale jest tolerowana przez wyszukiwarki, ponieważ stanowi źródło dochodów wielu serwisów internetowych ( Kupowanie linków na innych serwisach). Proces pozycjonowania technikami wykorzystywanymi w White SEO jest zwykle dłuższy i kosztowniejszy.

Techniki Black hat SEO uważane są za techniki bardzo skuteczne i niebezpieczne. W  BHS min:  stosuje się systemy wymiany linków , kupowanie linków na dużą skalę, spamowanie for internetowych , serwisów społecznościowych, blogów. Techniki BHS  są bardzo skuteczne. Niemniej w sytuacji wykrycia przez wyszukiwarki stosowania takich technik strona docelowa otrzymuje tzw Ban lub filtr.

Gdy myślimy o swoim internetowym biznesie w kontekście inwestycji długofalowej, dbamy o jakość swojej marki, powinniśmy unikać BHS, pomimo pokusy na szybkie rezultaty.

Jedna myśl nt. „Pozycjonowanie

  1. Pingback: Ban | Pozycjonowanie, Optymalizacja Tworzenie stron internetowych :: Rabanet Konin blog

Możliwość komentowania jest wyłączona.