optymalizacja kodu

Pomyśl o pozycjonowaniu zanim zaczniesz tworzyć stronę

Obecność strony internetowej w takich wyszukiwarkach jak Google, Bing jest równie ważna jak jej oprawa graficzna. Myśląc o budowie nowej strony internetowej często pomijamy aspekt SEO skupiając się przede wszystkim na kreacji graficznej. Jest to podstawowy błąd wielu nowych właścicieli witryn internetowych. Dlaczego tak ważna jest dbałość o działania marketingowe w wyszukiwarkach na etapie tworzenia nowego serwisu?Podstawowym powodem jest ekonomia. Nawet najpiękniejsza grafika nie pomoże Ci w zdobyciu nowych klientów jeśli nie będą mogli jej zobaczyć ponieważ strona znajduje się daleko w rankingach wyszukiwarek.

1. Optymalizacja serwisu zmiany w algorytmach są czasochłonne i kosztowne więc na etapie projektowania jest uzasadnione żeby wyeliminować zupełnie lub zminimalizować te elementy, które powodują, że wyszukiwarki mają problemy z indeksowaniem zawartości Twojej strony.

2. Im wcześniej strona www zacznie być „ustawiana” w rankingach wyszukiwarek  pod kątem słów kluczowych tym mniejsze będą koszty jej pozycjonowania.

Co należy zrobić podczas planowania budowy serwisu ?

1. Sprawdź jakich słów używają internauci poszukując Twoich towarów lub usług. Nie opieraj się jedynie na swojej opinii. Jesteś fachowcem w swojej branży  a język specjalistyczny rzadko używany jest przez Internautów, chyba że przez firmy, które są Twoją bezpośrednią konkurencją. Pamiętaj, że stronę tworzymy dla użytkownik i to ich zdanie i opinia są najważniejsze.
2. Jeśli już znasz słowa najczęściej wpisywane przez Internautów. Poproś projektanta strony, że kompozycja graficzna  pozwalała na umieszczenie odpowiedniej ilości treści zawierającej zebrane wcześniej słowa kluczowe.  Jeśli Twoja strona startowa będzie przepiękną animacją  bez naturalnego tekstu to na 90% Google będzie ją nisko ustawiał w wynikach wyszukiwania, ponieważ robot będzie miał problem z interpretacją treści.

3. Pamiętaj, żeby uczulić swojego programistę aby stworzył  system, który pozwala na zarządzanie meta tagami. Najważniejszym tagiem jest <title></title>. Znacznik ten informuje roboty wyszukiwarek o zawartości strony internetowej.  Bardzo ogólny schemat budowy tego znacznika może wyglądać np tak:

<title> Słowo kluczowe 1, Słowo kluczowe 2 – Nazwa firmy</title>